Обрати сімейного лікаря

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки

Про діючі норми закону Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України нагадали про обов’язкове щеплення дитячого населення .

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень -стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» відповідно до якої діти які не отримали профілактичні щеплення згідно календаря профілактичних щеплень , відвідувати дитячий садок та школу не дозволяється.

Чому дітям важливо одержати щеплення за Календарем

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення  проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення. 

Шановні батьки!

Здорова дитина – це вакцинована дитина !

Вакцинація захищає від інфекційних захворювань , які на даний час зафіксовані на території України .

Звертайтесь для подальшого щеплення до вашого сімейного лікаря або лікаря педіатра .

Головний лікар КНП «КЦПМСД» В.М Масалітіна