Обрати сімейного лікаря

ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ БУДІВНИЦТВА СУЧАСНОЇ АМБУЛАТОРІЇ НОВОГО ТИПУ В СМТ УГРОЇДИ

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України затверджено 517 проектів нового будівництва амбулаторій у всіх регіонах України. Нові амбулаторії будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам. У 2017-2018 рр. її розмір складає 5 млрд. грн. У 2019-му році у державному бюджеті передбачений ще 1 млрд. грн. на сільську медицину. Це амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря без житла, амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря з житлом, амбулаторії групової практики на 3-4 лікаря та ЦПМСД на 5-7 лікарів. В Угроїдах передбачається будівництво амбулаторії групової практики на 3-4 лікаря.

– Ця нова сучасна амбулаторія, яка буде в Угроїдах матиме зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину та службовий транспорт, а саме головне – це доступність якісної медичної допомоги для кожного сільського мешканця, – зазначив Юрій Яремчук.

Наразі управлінням капітального будівництва Сумської облдержадміністрації готується відповідна документація для проведення тендерних процедур для визначення підрядної організації, що буде здійснювати будівництво амбулаторії. Загальна вартість проекту становить майже 10 млн. грн.

Угроїдська амбулаторія обслуговує 3070 чоловік, з них 416 – діти, людей працездатного віку – 1816 чол, пенсіонерів – 827, жінок фертильного віку – 739. Обслуговує такі населені пункти – Угроїди, Наумівка, Тур’я, Миропільське відділення, Проходи, Петрушівка, Мар’яно, Окіп.

В амбулаторії працює три лікаря, двоє з них лікарі терапевти з вищими категоріями, які обслуговують доросле населення, та сімейний лікар, який відповідає за здоров’я дітей. В амбулаторії працює лабораторія, акушерський кабінет, денний стаціонар на 10 ліжок та фізіотерапевтичний кабінет. Всі структури будуть збережені і перенесені в нові комфортні умови нової сучасної амбулаторії.